Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Debata w Parlamencie Europejskim. Harris: (trzeba) stworzyć świat, który działa na rzecz kobiet

IO 19:04 8 marca 2021
Siła naszych demokracji i siła każdego narodu na świecie zależy od siły jego członkówFot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Podczas wirtualnej debaty, jaka odbyła się w poniedziałek w Parlamencie Europejskim z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, szefowa KE mówiła, że chce, aby Europa stała się kontynentem równych szans dla mężczyzn i dla kobiet. W rozmowie uczestniczyła wiceprezydent USA Kamala Harris.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła, że stoi po stronie wszystkich kobiet w Europie.

- Chcę, by Europa stała się kontynentem równych szans dla mężczyzn i dla kobiet. Wiem, że warunki nie są jeszcze równe dla obu płci. Wiem, że kobiety muszą pracować dwa razy ciężej, by otrzymać tę samą płacę, by uzyskać to samo uznanie co koledzy, by dojść do kierowniczego stanowiska - podkreślała.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli podziękował wszystkim kobietom walczącym na pierwszej linii frontu z Covid-19".

- 77 proc. wszystkich pracowników służby zdrowia na świecie to kobiety. Są one również w sektorach, które najbardziej dotknęła pandemia - kultura, turystyka, gastronomia. Wszędzie tam pracują w większości kobiety - zwrócił uwagę włoski polityk.

Wiceprezydent USA Kamala Harris w nagraniu wideo skierowanym do UE i wyemitowanym podczas debaty powiedziała, że świat transatlantycki potrzebuje współpracy, aby promować zasady, które wzmacniają demokrację.

- Wiemy, że siła naszych demokracji i siła każdego narodu na świecie zależy od siły jego członków. Połowa ludzkości to kobiety. One napędzają wzrost gospodarczy, przyczyniają się do rozwoju społecznego. To naukowczynie, które leczą choroby, to żołnierki, które bronią naszych narodów, to przedsiębiorczynie, które tworzą miejsca pracy, i edukatorki, które wpływają na kolejne pokolenia - powiedziała.

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze