Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dalszy ciąg represji na Białorusi. Cichanouska wzywa do uwolnienia więźniów i reformy politycznej

jm 12:42 20 kwietnia 2021
Była kandydatka w wyborach prezydenckich wzywa do rehabilitacja więźniów politycznychFot. PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE
Swiatłana Cichanouska wezwała władze w Mińsku do uwolnienia i rehabilitacji więźniów politycznych. Przyznała, że jest to pierwszym warunkiem rozpoczęcia dialogu.

- Pierwszym warunkiem dialogu i pogodzenia się jest zwolnienie i rehabilitacja więźniów politycznych. Drugi warunek, to przeprowadzenie nowych uczciwych wyborów. Trzeci - reforma systemu politycznego, czyli przywrócenie praworządności i poszanowania praw człowieka - powiedziała Cichanouska na posiedzeniu online zgromadzenia parlamentarnego EuroNest.

- OECD jest właściwą platformą dla prowadzenia takich negocjacji. Ważne jest to, żeby umożliwić dialog między reżimem białoruskim a obywatelami. Żeby (...)doszło do pokojowej transformacji politycznej na Białorusi - zaproponowała opozycjonistka.

W skład zgromadzenia parlamentarnego EuroNest wchodzą przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i parlamentów państw Partnerstwa Wschodniego.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze