Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy premier zdążył pożegnać się ze swoim ojcem? Wzruszająca odpowiedź Mateusza Morawieckiego

K.B. 13:14 11 października 2019
Twitter/@WiernaPolsce
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem" został zapytany o to, czy zdążył pożegnać się ze swoim ojcem. Mieliśmy czas dla siebie w ostatnich jego chwilach, dniach, kiedy leżał w szpitalu. Dużo rozmawialiśmy o rodzinie, z rozmów o Polsce najwięcej tata mówił o tym, że dbać o Polskę i zawsze myśleć Polską- odpowiedział Mateusz Morawiecki.

Jak dodał premier Morawiecki, wielkim marzeniem jego ojca „było też doprowadzenie do zgody narodowej”. – Przynajmniej w tych najważniejszych dla kraju sprawach. Nie sposób odmówić mu racji – zaznaczał.

– Też marzę o tym, żeby temperatura sporu politycznego w Polsce spadła. Żebyśmy umieli porozumieć się w kluczowych dla przyszłości Polski sprawach. Bez egoizmów, bez doraźnych partyjnych kalkulacji, z pożytkiem dla kraju – mówił premier.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł 30 września w szpitalu. Został pochowany w sobotę w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Źródło: Super Express, Tvp Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze