Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy odpowiedzialnych za afery i przekręty dosięgnie sprawiedliwość? Będą zawiadomienia do prokuratury wobec ludzi Tuska!

pmb 17:05 21 listopada 2018
Flickr/Platofma_Obywatelska/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)
Przedstawiciele sejmowej komisji ds. wyłudzeń podatku VAT zapowiedzieli skierowanie do prokuratury zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministrów rządu Donalda Tuska. Chodzi o Jacka V. Rostowskiego oraz Sławomira Nowaka.

Teoretyczne państwo, o którym mówił minister Sienkiewicz, okazało się prawdziwe. Nie ministrowie, a lobbyści wydawali polecenia, które zamiast uszczelniać, rozszczelniły system podatkowy – mówił Kazimierz Smoliński, członek komisji.

– Można też już w tym momencie mówić o dużym prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa. W najbliższych dniach przygotujemy takie dwa wnioski, zawiadomienia o tym, że prawdopodobnie doszło do popełnienia przestępstwa urzędniczego. Jedno to minister Rostowski, który pracownika kancelarii dużej firmy audytorskiej, międzynarodowej (...) jednocześnie uczynił społecznym doradcą – mówił z kolei Marcin Horała, przewodniczący komisji ds. VAT.

Druga taka osoba to pan Sławomir Nowak, który jako szef gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów (...) organizował jakieś zupełnie nieformalne spotkania w KPRM, w których uczestniczyli też pan Janusz Palikot, ale też osoba nazywana przez świadka "cieniem" Janusza Palikota, jakiś doradca stanowiący prawdopodobnie ogniwo pośrednie między lobbystami – podkreślał Horała.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze