Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Niemcy wypłacą reparacje? Poseł Mularczyk o pracach nad raportem

Jan Przemyłski 7:16 8 stycznia 2019
Wikimedia Commons
Wszyscy wiemy o skali zniszczeń, strat, cierpienia. Jednak chyba niewielu z nas zdawało sobie sprawę, w jaki sposób Polska była zmuszana do utrzymywania administracji niemieckiej, wojsk nieprzyjaciela. Można powiedzieć, że my finansowaliśmy naszą okupację – powiedział „Codziennej” poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. oszacowania wysokości reparacji wojennych należnych Polsce od Niemiec.

Na początku 2019 r. miał zostać opublikowany raport dotyczący wysokości reparacji, których Polska może się domagać od Niemiec za straty poniesione podczas II wojny światowej. Czy dokument jest już gotowy?

Jest na ukończeniu, wymaga jeszcze drobnych redakcji i recenzji. Musimy pamiętać, że nikt oprócz nas nie podjął się do tej pory przygotowania takiego raportu. Pracowało przy nim wielu autorów, ekspertów z różnych dziedzin strat wojennych. Przed jego publikacją musimy mieć pewność, że jest dopracowany w stu procentach, tak aby nikt nie mógł zarzucić, że są w nim jakieś nieścisłości lub przekłamania. Myślę, że w marcu lub na początku kwietnia będziemy mogli go przedstawić opinii publicznej...

 

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze