Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Jarosław Kaczyński będzie startował w wyborach prezydenckich? Odpowiedź nie pozostawia złudzeń!

AS 20:17 17 października 2018
Telewizja Republika
– Premier Morawiecki jest człowiekiem jak każdy inny. Czasem sobie tam pogadał w przeszłości. Współpracował z nami od lat, to chcę bardzo mocno podkreślić, już to mówiłem, bardzo nam pomagał, w przygotowaniu programu ekonomicznego i następnie dokonał rzeczy naprawdę wielkich - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News.

– To temat [Polexitu], który jest przywoływany z powodów propagandowych i jednocześnie temat, który nie szkodzi PiS-owi, tylko szkodzi Polsce. My byliśmy proeuropejscy, tzn. za obecnością Polski w UE, kiedyś, jesteśmy w dalszym ciągu. W najmniejszym stopniu nie zmieniliśmy zdania. Przypomnę, że Porozumienie Centrum jako pierwsza w ogóle zgłosiła tego rodzaju postulat, żeby wejść, wtedy jeszcze do EWG. Byłem chyba pierwszym politykiem europejskim, pełniącym funkcję premiera, który powiedział głośno o europejskiej armii. Nie mamy się z czego tłumaczyć. Problem polega tylko na tym. Platforma zabiegała w UE o stanowiska dla swoich polityków, a my zabiegamy o polskie interesy – powiedział Jarosław Kaczyński w Polsat News. 

–  O ile wiem, jestem co do tego absolutnie przekonany, że wiem dobrze, premier Morawiecki niczego złego w życiu nie zrobił, poza tym, że będąc opozycjonistą, mimo bardzo młodego wieku, solidnie dostał po głowie. Wcale nie ze względu na ojca, tylko na swoją własną działalność - skomentował prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

– Premier Morawiecki jest człowiekiem jak każdy inny. Czasem sobie tam pogadał w przeszłości. Współpracował z nami od lat, to chcę bardzo mocno podkreślić, już to mówiłem, bardzo nam pomagał, w przygotowaniu programu ekonomicznego i następnie dokonał rzeczy naprawdę wielkich. I to nie jako premier, zaczął jako minister finansów. Doprowadził do tego, że uzyskaliśmy środki, które umożliwiają nam zajęcie pierwszego miejsca na świecie, jeżeli chodzi o politykę społeczną –powiedział Jarosław Kaczyński. 

–  Nie znałem [treści taśm], tylko że to są takie sobie pogawędki, które nie mają żadnego znaczenia. Co ma opozycja w tej chwili mówić, skoro nie ma żadnego programu i powtarza: PiS, PiS, PiS? Częściej pada moje nazwisko, ale w tej chwili mam mocną konkurencję w postaci Mateusza Morawieckiego i nawet się z tego troszkę cieszę, ale poza tym to rzeczy kompletnie bez znaczenia – dodał prezes PiS. – Nie zmieniło mojego podejścia do Morawieckiego. Nie znalazłem tam niczego, co by mogło określić jako kompromitujące, pokazujące człowiek, a który jest nieuczciwy. Niczego takiego tam nie znalazłem – mówił polityk. 

Jarosław Kaczyński został zapytany przez Dorotę Gawryluk o to, czy będzie startował w wyborach prezydenckich – – Nie, nie będę. Czasem się spieramy z naszym prezydentem, ale to jest nasz prezydent i jestem przekonany, że wygra kolejne wybory  –powiedział. 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze