Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cztery osoby z prokuratorskimi zarzutami za przemyt narkotyków z Holandii do Polski

lml 10:01 28 sierpnia 2017
pk.gov.pl
"Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje śledztwo dotyczące wewnątrzwspólnotowego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi" – informuje Prokuratura Krajowa.

Zatrzymane zostały cztery osoby

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że z Holandii do Polski przemycane są narkotyki, które wprowadzane są do obrotu na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Ustalenia poczynione w toku śledztwa doprowadziły do zatrzymania 4 osób, które trudniły się przestępczym procederem. Do zatrzymań doszło równolegle na terenie Warszawy oraz Kętrzyna (województwo warmińsko-mazurskie).

Podczas przeszukań rzeczy osobistych zatrzymanych, ich samochodu oraz mieszkań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 1,2 kilograma marihuany i 50 gram amfetaminy.

Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami narkotyków.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował 3 podejrzanych na okres 3 miesięcy. Wobec czwartego z podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze - dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

Źródło: pk.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze