Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czelej: Nie lekceważmy zagrożenia, przed którym stoimy

JJ 20:30 20 października 2020
Koronawirus w Polsce PAP
Gościem redaktora Tomasza Sakiewicza w drugiej części programu "Dziennikarski Poker" na antenie TV Republika był senator Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Czelej. Rozmowa dotyczyła nowego leku na Covid-19 na bazie osocza.

- Czy lek jest już zarejestrowany i powszechnie dopuszczony do użytku? - zapytał prowadzący.

– Rozróżnijmy dwie rzeczy: leczenie osoczem, dopuszczone w Polsce od kwietnia br., z powodzeniem już stosowane na całym świecie, najskuteczniejsza w tej chwili metoda leczenia Covid-19 oraz lek na bazie osocza, którego produkcja zakończyła się miesiąc temu w Lublinie - wskazał Czelej.

 

– Została wyprodukowana pierwsza partia i teraz czeka w lodówce na możliwość podania jej pacjentom. Wpadliśmy w procedurę rejestracji tego leku jako nowego, dlatego też musiał być sprawdzony okres jego miesięcznej trwałości. Po miesiącu musi być zbadany, czy dalej się sprawdza, czy wszystko jest ok - podkreślił polityk PiS. 

– Dopiero po wypełnieniu tony dokumentów i uzyskania zgód zostanie dopuszczony do podania wszystkim pacjentom - dodał. 

– Immunoglobuliny jako takie to lek produkowany i stosowany już od bardzo dawna. Jednak w momencie, gdy zakres zastosowania takiego leku zostanie poszerzony, to automatycznie wpada on w procedury badań klinicznych - powiedział senator.

 

 

 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze