Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Covid-19 na świecie. Portugalia przygotowuje nowe restrykcje epidemiczne w związku z nadejściem Nowego Roku

ASy 20:59 5 grudnia 2020
zdjęcie podglądowePAP
W sobotnim komunikacie ministerstwo zdrowia Portugalii przypomniało, że w ciągu kończącego się tygodnia zanotowano systematyczny wzrost liczby dziennych zachorowań z 2,4 tys. do ponad 6 tys.
W Portugalii nie słabnie dynamika zakażeń koronawirusem. Podczas ostatniej doby w całym kraju zanotowano ponad 6 tys. nowych infekcji, podał w sobotę rząd Antonia Costy. Premier ogłosił też zamiar wprowadzenia kolejnych restrykcji wraz z nadejściem Nowego Roku.

Resort sprecyzował, że do sobotniego popołudnia w całej Portugalii potwierdzono łącznie 318,6 tys. przypadków zakażenia. Dodał, że w szpitalach leczy się obecnie ponad 3,2 tys. pacjentów zainfekowanych SARS-CoV-2.

W dalszym ciągu w Portugalii utrzymuje się wysoka dobowa liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa, powyżej 70 przypadków. Od piątku zmarło kolejnych 73 pacjentów chorych na Covid-19, a w sumie służby medyczne potwierdziły już 4876 zmarłych.

W sobotę podczas konferencji prasowej w Lizbonie premier Antonio Costa zapowiedział, że jego gabinet planuje wprowadzić nowe restrykcje epidemiczne w związku z nadejściem Nowego Roku i zakaz organizacji imprez masowych.

Premier zastrzegł, że jego gabinet nie wprowadzi żadnych ograniczeń w podróżowaniu w okresie świąt Bożego Narodzenia. Wskazał, że w noc wigilijną dopiero o 2:00, czyli o trzy godziny później niż obecnie, rozpocznie się godzina policyjna.

W piątek wieczorem parlament Portugalii przedłużył obowiązywanie w kraju do 7 stycznia stanu wyjątkowego. Przewiduje on m.in. nocną godzinę policyjną, weekendowy lockdown, a także ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy powiatami.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze