Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Córka Rzeplińskiego szkoliła dziennikarzy przed debatą Komorowski-Duda

MD 18:12 31 października 2016
Telewizja Republika
Córka Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa Trybunału Konstytucyjnego, szkoliła dziennikarzy przed debatą prezydencką Komorowski-Duda? Taką sytuację potwierdza dziennikarz TVP, Krzysztof Ziemiec.

Kontrowersyjna sprawa ujrzała wczoraj na światło dzienne na Twitterze za pośrednictwem użytkownika kataryna. Bodźcem był materiał w prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca „Wiadomościach” TVP. Dotyczył on głośnej ostatnio sprawy dotacji państwowych dla fundacji. Jednym z wątków była sprawa Fundacji Służby Rzeczpospolitej, w której znaleźli się m.in. byli prezesi Trybunału Konstytucyjnego – Andrzej Zoll oraz Marek Safjan, a także Hanna Suchocka, była premier.

Użytkownik kataryna zamieścił w odniesieniu do tej sprawy tweeta o takiej treści: „Współczuję Krzysztofowi Ziemcowi, mam nadzieję, że firmowania tego się przynajmniej opłaca (pisownia oryginalna – red.)”. Chwilę później pojawił się jeszcze jeden tweet, lecz szybko został skasowany – brzmiał on tak:

„wiem, ale mimo wszystko… Rzeplińska mu pomagała debaty przygotowywać. A on czyta z kamienną twarzą”.

W poście chodzi o Różę Rzeplińską, córkę Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK. Róża Rzeplińska jest prezesem Stowarzyszenia 61 - „niezależnej, apartyjnej organizacji pozarządowej, która stawia sobie za cel dostarczanie obywatelom informacji o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne” - a także założycielką strony mamprawowiedziec.pl, dostarczającej wspomniane informacje. Na dane znajdujące się na stronie powoływał się podczas debaty przed wyborami prezydenckimi w 2015 r. Bronisław Komorowski.

Okazuje się, że informacja o szkoleniach dla dziennikarzy przed debatą prezydencką Komorowski-Duda prowadzonych przez Rzeplińską to prawda. Potwierdza to w oświadczeniu „wywołany do tablicy” Krzysztof Ziemiec.

"Tak, wiosną 2015 wraz z grupą kilkunastu innych dziennikarzy TVP i osób odpowiedzialnych za planowane przez redakcję publicystyki TVP1 programy związane z prezydencką kampanią wyborczą brałem udział w oficjalnym i otwartym szkoleniu – seminarium w którym jedną z osób prowadzących była Pani Róża Rzeplińska z MamPrawoWiedzieć. Była to forma wykładu w którym Pani Róża z racji badań które przeprowadził jej zespół (m.in. kwestionariusz polityka) przekazywała nam informacje o wszystkich kandydatach, ich poglądach jak i kwestiach istotnych dla wyborców.”

Ziemiec dodał, że - wbrew spekulacjom - na spotkaniach nie ustalono szczegółów przebiegu prezydenckich debaty.

Źródło: telewizjarepublika.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze