Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co zachodni dziennikarze wiedzą o Tusku? Wygląda na to, że niewiele

mk 14:28 31 sierpnia 2014
twitter/@PremierRP
Tusk ciął w Polsce podatki, jest zagorzałym zwolennikiem wolnego rynku i konkurencji, a o swoich kaszubskich korzeniach dowiedział się dopiero w późnym życiu – tak zagraniczne media opisują sylwetkę nowego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. To pokazuje, ile na Zachodzie wiedzą o polskim premierze.

Zachodnie media w swoich serwisach internetowych masowo rzuciły się, aby opisywać nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Na każdej zachodniej stronie można przeczytać co nieco o dobrze znanym Polakom Donaldzie Tusku. Jednak jak widać, znacznie mniej znanym dla zachodnich dziennikarzy.

Najbardziej kuriozalny opis nie tylko samego Tuska, ale i najnowszej historii Polski przywołał publicysta tygodnika Do Rzeczy Marek Magierowski.

Włoska „La Stampa”, jeden z najważniejszych dzienników w Italii, opisując sylwetkę Donalda Tuska, pisze: że stan wojenny trwał w Polsce od 1983 do 1990 roku i wprowadził go generał „Jaruselski”; że Tusk był przewodniczącym Kongresu Liberalnego-Demokratycznego od 1988 r.; że jego partia połączyła się z ugrupowaniem o nazwie „Polska - Unia Demokratyczna”; że sam Tusk dowiedział się o swoich kaszubskich korzeniach dopiero w dorosłym życiu – zauważa Magierowski.

Telewizja BBC natomiast poinformowała, że lider Platformy Obywatelskiej jest zwolennikiem wolnego rynku, a jego rząd ciął podatki i likwidował miejsca pracy w sektorze publicznym...

Liberalizm Tuska podkreśla również francuski Le Monde. W tekście zamieszczonym w swoim internetowym serwisie dziennik pisze, że Tusk wierzy zasady wolnego rynku i konkurencji.

Takich przykładów pewnie znajdziemy tym więcej, im bardziej będziemy zaczytywać się w to, co o nowym przewodniczącym Rady Europejskiej piszą dziennikarze z Europy. Pokazują one, ile tak naprawdę wiedzą o Donaldzie Tusku na zachodzie.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze