Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z egzaminami? Piontkowski: informacja o terminarzu na jednej z najbliższych konferencji prasowych

M.N. 14:20 22 kwietnia 2020
pixabay.com
O terminarzu egzaminu ósmoklasisty i matur poinformujemy wraz z premierem na jednej z najbliższych konferencji prasowych - poinformował w środę na Twitterze minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zapewnił, że arkusze egzaminacyjne są już przygotowane.

Wcześniej, w środę rano szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że w czwartek, po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, będziemy mogli spodziewać się kolejnych informacji, jeśli chodzi o sprawy oświatowe.

W związku z epidemią koronawirusa od 12 marca do 26 kwietnia zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone; od 25 marca szkoły mają obowiązek kształcenia na odległość. Terminy egzaminów zewnętrznych: egzaminu ósmoklasisty i maturalny zostały przełożone, a nowe terminy mają być podane co najmniej na trzy tygodnie przed ich przeprowadzeniem. Zamknięte są także przedszkola i żłobki.

"Wiemy już, że w maju nie odbędą się egzaminy: egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny, który planowane były odpowiednio w kwietniu i maju tego roku. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli będziemy starali się zorganizować je prawdopodobnie w czerwcu. O terminarzu poinformujemy wraz z panem premierem na jednej z najbliższych konferencji prasowych. W końcu czerwca - jeżeli będzie to możliwe - chcemy także zorganizować egzaminy zawodowe" - powiedział minister edukacji w nagraniu opublikowanym w środę na TT.

Szef MEN zapewnił, że gotowe są już arkusze zarówno na egzamin ósmoklasisty, jak i egzamin maturalny. "Teraz jest tylko kwestia dystrybucji i dania wyraźnego sygnału, kiedy te egzaminy mają się odbyć. Centralna Komisja Egzaminacyjna jest do tego już przygotowana" - powiedział Piontkowski.

"Wakacji nie mamy zamiaru skracać, uczniowie, nauczyciele, rodzice potrzebują odpoczynku. Tym razem nie od tradycyjnej nauki, tylko od tej formy kształcenia na odległość" - dodał.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze