Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co z datą wyborów? Prezydent: Zdrowie Polaków ma fundamentalne znaczenie

JJ 19:37 30 marca 2020
Zdj. zrzut ekranu z serwisu Facebook/Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda już kolejny raz odpowiadał na pytania internautów na czacie. Przedstawimy najciekawsze wypowiedzi głowy państwa.

Na początku prezydent był pytany o sposoby na nudę w okresie kwarantanny czy raczej izolacji, bo sam, nie mając styczności z osobą zakażoną, nie musiał poddawać się kwarantannie.

– Staram się zachować zasadę „zostań w domu” i od tej strony możemy to w cudzysłowie nazwać kwarantanną. Staram się jak najmniej opuszczać Pałac Prezydencki. A co do sposobów na nudę, to nie bardzo mam czas na nudę. Mam naprawdę bardzo dużo pracy, nieco innej niż do tej pory. Dużo się dzieje, nie narzekam na brak zajęć-odpowiedział.

Prezydent podziękował wszystkim Polakom za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w obliczu epidemii koronawirusa.

– Bardzo proszę o stosowanie się do nich nadal. Mam nadzieję, że dzięki temu szybciej pokonamy epidemię- podkreślił Andrzej Duda.

Jedno z pytań dotyczyło tarczy antykryzysowej. Zarówno głowa państwa, jak i rząd, zakładają z góry, że do tego projektu będą jeszcze wprowadzane zmiany.

– Na pewno będą elementy dodawane, korygowane- wskazał Duda, zwracając uwagę, że sytuacja jest dynamiczna.

– Wierzę, że szybko wrócimy na drogę dynamicznego rozwoju- zapewnił prezydent.

W odpowiedzi na jedno z kolejnych pytań- o ochronę miejsc pracy – Andrzej Duda wskazał, że temu ma właśnie służyć Tarcza Antykryzysowa.

– Temu ma służyć tarcza antykryzysowa, te rozwiązania, które są w tych ustawach przyjęte. One mają też chronić miejsca pracy- tłumaczył.

Internauci pytali również m.in. o gwałtowny wzrost cen niektórych artykułów i produktów spożywczych.

– UOKiK jest wyposażany w nowe kompetencje, by z takimi patologicznymi wzrostami cen walczyć- wskazał prezydent, który zaapelował przy tym, aby nie wykorzystywano tej trudnej sytuacji do podwyższania cen.

Prezydent był pytany także o datę wyborów prezydenckich i o to, czy 10 maja pójście do urn wyborczych rzeczywiście będzie możliwe.

– Jeżeli są warunki do tego, by chodzić normalnie do sklepu to są i warunki do tego, by pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności- wskazał Andrzej Duda.

Zdaniem głowy państwa, są też inne formy prowadzenia kampanii niż spotkania publiczne, a „inni kandydaci bardzo intensywnie prowadzą swoje kampanie”.

Duda odniósł się także do kwestii ewentualnego przełożenia głosowania na inny termin.

– Sejm patrzył na to według bieżącej sytuacji, a ja powiedziałem i powtarzam jeszcze raz: jeżeli okaże się, że nie ma warunków do tego, by przeprowadzić wybory prezydenckie, to uważam, że powinny być przełożone- wskazał ubiegający się o reelekcję prezydent. W ocenie Andrzeja Dudy, kluczowe jest obserwowanie dalszego rozwoju sytuacji, a życie i zdrowie Polaków ma dla prezydenta „fundamentalne znaczenie”.

– Gdyby istniało zagrożenie powszechne dla życia i zdrowia, nie będzie warunków do przeprowadzenia wyborów, to trzeba będzie rozważyć ich przeniesienie. Pytanie w jaki sposób- dodał polityk.

Również pod koniec czatu prezydent poprosił rodaków, aby, dopóki trwa zagrożenie epidemiczne, pozostali w domach, pomimo pięknej, wiosennej pogody. 

 

 

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze