Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ciąg dalszy poszukiwań szczątków ofiar katastrofy boeinga

apu 20:20 5 sierpnia 2014
twitter/@EuromaidanPR
Ponad stuosobowa grupa ekspertów międzynarodowych zakończyłakolejny dzień poszukiwań szczątków ofiar malezyjskiego samolotu, który został zestrzelony 17 lipca na wschodniej Ukrainie.

Tego dnia poszukiwania trwały ponad sześć godzin. Ekspertom towarzyszyli obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) – podały ukraińskie media.

W poszukiwaniach uczestniczą eksperci z Holandii, Australii i Malezji. Wykorzystują oni w swych działaniach psy tropiące.

W poniedziałek prace w miejscu katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 trwały zaledwie 1,5 godziny. Ukraińska komisja rządowa ds. badania przyczyn tragedii wyjaśniła, że specjaliści międzynarodowi musieli się wycofać, gdyż w pobliżu słychać było strzały z broni palnej.

Teren, gdzie samolot spadł na ziemię, jest pod kontrolą terrorystów. Władze Ukrainy prowadzą przeciwko nim operację.

W poniedziałek komisja powiadomiła, że do Holandii odleciał kolejny samolot ze szczątkami ofiar tragedii. Przetransportowano tam także rzeczy osobiste ofiar katastrofy, które były przechowywane w jednej z kostnic w Doniecku.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines j został strącony rakietą ziemia-powietrze. W katastrofie zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze