Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chwedoruk: Na opozycji trwa walka

A.N 21:02 22 października 2019
Telewizja Republika
Gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie Telewizji Republika "W punkt" byli politolog Rafał Chwedoruk oraz Radosław Fogiel, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Straszenie „państwem PiS” nie przyniesie wygranej w wyborach prezydenckich – powiedział Rafał Chwedoruk.

– Czy hasło „państwo PiS” będzie wykorzystywane, czy straciło na wartości? – zapytała prowadząca.

 – Na pewno nie jest to hasło, które da możliwość wygranej. Opozycja jest skonfliktowana. Grzegorz Schetyna zderzył się pociągiem medialnym. (…) Dzisiaj wielu polityków opozycji bardziej próbowało szukać pola do konsensusu, ale jednocześnie będą zakładnikami sytuacji, jaka panuje na scenie politycznej – podkreślał politolog.

 Gość Telewizji Republika, wskazał, że to Platforma Obywatelska ma największe problemy na opozycji. Dowodem na to jest odwrócenie się od tej partii części mediów:

 – Trudno oprzeć się refleksji, że ze PO doczekała się czasów, w których te media które uznawano za najmniej krytyczne wobec niej odwracają się od tej partii.  To wyraz walki o władze wewnątrz obozu liberalnego – powiedział 

 Jak zauważył dużo wskazuje, że PO będzie musiało walczyć o przetrwanie i niezależność w obecnej formie:

 – Część liberalnych publicystów już kilka miesięcy temu kreowała dwa bloki: liberalno-lewicowy i liberalno- demokratyczny. Jeśli dojdzie do zmian w PO to ta koncepcja stanie się realna. Z jednej strony będzie PSL z udziałem Pawła Kukiza i PO, a część zostałaby przechwycona przez lewicę. 

 Mówił też, o konflikcie w opozycji w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich:

 – Sam skład Sejmu prowokuje konflikty wewnątrz opozycji. Każde środowisko opozycyjne będzie chciało wystawić kandydata i będą walczyć o ten sam elektorat.

Trudno sobie wyobrazić, żeby PO nie wystawiła kandydata. To byłby koniec. – stwierdził.

W programie wypowiedział się także Radosław Fogiel, rzecznik PiS, który połączył się z nami telefonicznie. Skomentował kwestię protestów wyborczych i zachowanie Grzegorza Schetyny:

–Najpierw Grzegorz Schetyna twierdził, że przeliczanie głosów jest zamachem na demokracje równocześnie jego partia sama składa protest wyborczy. PO zachowuje się nieracjonalnie i po raz kolejny angażuje zagranicę w sprawy wewnętrzne Polski – powiedział rzecznik PiS

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze