Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiny zostały pozwane za koronawirusa

sm 22:34 21 kwietnia 2020
Władze amerykańskiego stanu Missouri wystosowały pozew przeciwko Chinom za oszustwo, w którego konsekwencji doszło do wybuchu pandemii COVID-19.

Informację podała stacja amerykańska Fox News. Pozew został złożony we wtorek 21 kwietnia. Nie tylko stan Missouri zdecydował się na taki krok – do sądu wpłynęło aż siedem zbiorowych aktów oskarżenia, przygotowanych w imieniu prywatnych grup.

Stan Missouri oskarża Chiny o zatajanie informacji odnośnie zagrożenia koronawirusem. Jak twierdzą autorzy pozwu, mimo świadomości niebezpieczeństwa komunistyczny rząd nie dzielił się wiedzą z międzynarodową opinią publiczną. W konsekwencji zaniedbania doszło do pandemii, która objęła między innymi Stany Zjednoczone.

Autorzy pozwu wyliczają strefy życia, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Podają, że koronawirus zakłócił bezpieczeństwo, życie, zdrowie i porządek publiczny, a także negatywnie odbił się na gospodarce stanu Missouri. Łączną wysokość poniesionych strat oszacowano na około 44 miliardy dolarów.

 

Źródło: Twitter/Fox News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze