Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiny straszą "nową zimną wojną". Podczas wirtualnego Forum Ekonomicznego w Davos

DW 18:02 25 stycznia 2021
Przywódca Chin Xi Jinpingshutterstock
Przywódca Chin Xi Jinping przestrzegł dziś przed "nową zimną wojną" i dążeniem do globalnej dominacji.

W swoim wystąpieniu na wirtualnym Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Xi Jinping wzywał do otwartości, dialogu i przestrzegania międzynarodowych norm.

Jednocześnie straszył jednak "nową zimną wojną".

Chiński przywódca wezwał do większej koordynacji polityki makroekonomicznej oraz wspólnego promowania "silnego, zrównoważonego i inkluzywnego wzrostu światowej gospodarki".

Podkreślił, że świat mierzy się z "najgorszą recesją od zakończenia drugiej wojny światowej".

- Świat przechodzi obecnie przemiany, jakich nie widzieliśmy od wieku, i teraz jest czas na znaczący rozwój i znaczącą transformację - powiedział chiński przywódca.

chen_670.

W Chinach pandemia Covid-19 została zasadniczo opanowana wiele miesięcy temu, co pozwoliło im osiągnąć wzrost PKB w 2020 roku. 

Było to pierwsze międzynarodowe wystąpienie Xi od inauguracji prezydentury Joe Bidena w USA. Przywódca ChRL nie odniósł się bezpośrednio do stosunków amerykańsko-chińskich, które określane są obecnie jako najgorsze od dziesięcioleci, ale wyraził sprzeciw wobec "przestarzałej zimnowojennej mentalności", jaką Pekin często zarzucał Waszyngtonowi.

- Bez prawa i reguł międzynarodowych, stworzonych i uznanych przez globalną społeczność, świat może stoczyć się z powrotem do prawa dżungli, a konsekwencje byłyby druzgocące dla ludzkości - zaznaczył.

Źródło: Forum Ekonomiczne w Davos

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze