Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Charles Michel: Jesteśmy gotowi do dalszych negocjacji z Wielką Brytanią

IK 15:25 15 października 2020
Charles Michel, szef Rady Europejskiej wikipedia.org
Przed rozpoczęciem szczytu unijnego szef Rady Europejskiej Charles Michel, zapewnił, że Unia Europejski chce porozumienia i jest gotowa do dalszych negocjacji z Wielką Brytanią.

- Chcemy porozumienia, ale chcemy również chronić zasady dotyczące równych warunków funkcjonowania przedsiębiorstw. To kwestia uczciwości, miejsc pracy, a także integralności jednolitego rynku. Jesteśmy gotowi by kontynuować negocjacje.
Charles Michel przyznał, że rokowania z UK są trudne, ale wszystkie państwa członkowskie są tego świadome. Unijni liderzy będą mieli okazję wymienić poglądy na temat trwających negocjacji. Z projektu wniosków końcowych szczytu wynika, że mają wezwać do zintensyfikowania przygotowań na okoliczność braku porozumienia.

Ponadto w czwartek liderzy mają dyskutować na temat zmian klimatycznych. - Musimy podjąć decyzję do końca roku ws. naszych celów na 2030 r. Dziś będziemy mieli okazję wskazać, jakie są główne elementy, które mają umożliwić porozumienie-zaznaczył szef Rady Europejskiej.

W piątek szefowie państw i rządów będą zajmować się problemem pandemii koronawirusa. Michel wskazywał, że konieczne jest dokonanie postępu, jeśli chodzi o koordynację i współpracę państw członkowskich w tym zakresie.

- W ciągu ostatnich dni podjęliśmy ważne decyzje, ale to za mało. Musimy rozwijać współpracę i koordynację na poziomie unijnym, aby ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa-oświadczył Belg.

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze