Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Cenzura na YouTube. Serwis blokuje klip o polskiej niepodległości!

Anna Nartowska 17:35 22 października 2019
Telewizja Republika
Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości stały się okazją do przypomnienia Polakom o istotnych wydarzeniach z naszej historii. Na tę okoliczność powstało wiele projektów artystycznych, nawiązujących do ważnej rocznicy. Jeden z nich jest jednak cenzurowany przez medialnego giganta.

Serwis YouTube znany z kontrolowania i ograniczenia publikowania treści prawicowych po raz kolejny  pokazał, ile znaczy dla niego wolność słowa. Tym razem padło na patriotyczny teledysk.

 – Chcieliśmy stworzyć coś z okazji stulecia niepodległości. Przypomnieć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach tego stulecia: o Witoldzie Pileckim, Dywizjonie 303, o enigmie, katastrofie smoleńskiej – powiedział w rozmowie z portalem Telewizji Republika Grzegorz Woźniakowski, jeden z twórców i realizatorów klipu. 

 – Zamieściliśmy w nim różne materiały archiwalne, sekwencje, ukazujące m.in. Legiony, ekshumacje w lesie katyńskim, katastrofę smoleńską. Klip powstał dzięki własnym nakładom finansowym jako całkowicie niezależny. – dodał Woźniakowski.

Utwór „Co noc. Niezwyciężony” opublikowany został w serwisie YouTube w połowie września tego roku, a kilka tygodni później wyświetlono komunikat, że pojawiają się w nim treści nieodpowiednie i zawartość jest widoczna dopiero po zalogowaniu.

 – To nasz hołd, ale lewicowym środowiskom jak widać, to nie odpowiada. Zgłosiliśmy sprawę Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Czekamy, co będzie dalej. – mówi współtwórca klipu. 

To nie pierwszy raz, kiedy YouTube cenzuruje . Już wcześniej dochodziło, do usuwania materiałów publikowanych przez autorów prezentujących treści prawicowe. Blokowano między innymi kanał telewizji wRealu24. O próbach cenzury publikowanych komentarzy mówił także Witold Gadowski.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Teleizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze