Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA w SK Banku w Wołominie. Ok. 1,6 mld zł straty w kredytach

lml 13:29 19 maja 2016
Zrzut ekranu z youtube.com
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby banku, mieszkań prezesa i zarządu, a także siedziby 49 firm z grupy deweloperskiej. Ponad 1,5 mld złotych strat to efekt niegospodarności upadłego Banku Spółdzielczego w Wołominie.

Ponad sto kredytów udzielonych przez bank zostało uznanych za stracone. Straty z tego względu wynoszą około 1,6 mld złotych netto. Upadłemu bankowi z Wołomina zarzuca się m.in. niegospodarność wielkich rozmiarów oraz zatajanie i podawanie nieprawdziwych informacji Narodowemu Bankowi Polskiemu.

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do siedziby banku, miejsc zamieszkania siedmiu osób sprawujących funkcje kierownicze, w tym do mieszkań prezesa i członków zarządu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło szereg czynności procesowych polegających na zabezpieczeniu dokumentacji kredytowej, nie tylko w banku, ale także w 49 firmach budowlanych z terenu województwa mazowieckiego oraz wielkopolskiego. Firmy wchodziły w skład struktury grupy kapitałowej działającej w branży deweloperskiej.

Śledztwo jest rozwojowe.

Źródło: cba.gov.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze