Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

AS 10:37 12 lutego 2020
cba.gov.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 18 osób i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Wólki Kosowskiej koło Warszawy. Grupa za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała poza granice kraju co najmniej 8 miliardów 600 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z oszustw podatkowych.

Podczas trwającego kilka miesięcy śledztwa CBA stwierdziło, że grupa przestępcza działała w ramach 26 firm, zarządzanych przez obywateli Polski, Wietnamu, Chin i Ukrainy. Podejrzani mogli działać na terenie kraju od 2016 roku. Firmy nie płaciły lub płaciły zbyt małe należności z tytułu podatków VAT i CIT.

 

Z dotychczasowych ustaleń wynika także, że firmy nie składały sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego lub też składały je wykazując zaniżone dochody i obroty.

Wśród zatrzymanych jest prezes krajowej instytucji płatniczej oraz pięć osób zarządzających firmą. Pozostali zatrzymani to osoby transferujące pieniądze za granicę. CBA podkreśla, że śledztwo nie zostało jeszcze zakończone i możliwe są dalsze zatrzymania.

Źródło: cba.gov.pl // IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze