Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA informuje: 23 lutego obchodzimy „Dzień bez łapówki”

mk 10:20 23 lutego 2015
zrzut ekranu z cba.gov.pl
23 lutego obchodzimy Dzień bez łapówki, ustanowiony 10 lat temu przez Stowarzyszenie Normalne Państwo – informuje w komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA przypomina, że jednym ze sposobów ograniczenia korupcji jest podejmowanie działań o charakterze edukacyjnym.

Działalność edukacyjna Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) polega w szczególności na prowadzeniu szkoleń oraz publikowaniu materiałów informacyjnych. Dotychczas CBA wydało wiele publikacji, z których największym zainteresowaniem cieszył się Poradnik antykorupcyjny dla urzędników. Jego wydanie stanowiło uzupełnienie szkoleń przeprowadzonych przez funkcjonariuszy CBA dla ponad 30 000 przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych i spółek z udziałem Skarbu Państwa – czytamy w komunikacie.

 

CBA wyjaśnia również, że korupcja jest zjawiskiem, z którym mamy do czynienia na całym świecie.

3 grudnia 2014 r. Transparency International (TI) opublikowało Indeks Percepcji Korupcji 2014. Od 1995 roku TI publikuje Index Postrzegania Korupcji, który jest czołowym wyznacznikiem percepcji korupcji w sektorze publicznym. W tym roku TI sklasyfikowała pod względem poziomu korupcji 175 państw w skali od 0 (najwyższy poziom korupcji) do 100 punktów. Uzyskawszy 61 punktów, Polska zajęła w tegorocznym rankingu 35. miejsce. Rok temu Polska była z 60 punktami na 38. Według raportu, tak jak przed rokiem, najmniejsza korupcja panuje w Danii (92 pkt), Nowej Zelandii (91 pkt) i Funlandii (89 pkt). Ostatnie trzy miejsca w rankingu zajęły Korea Północna i Somalia (8 pkt) Sudan (11 pkt), Afganistan (12 pkt) – informuje CBA. 

Źródło: pap, cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze