Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Burza w szklance wody”. Minister Czerwińska wraca do pracy

7:41 25 marca 2019
Telewizja Republika
Doniesienia o dymisji szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej to burza w szklance wody – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – To klasyczne fake newsy – skomentował przewodniczący KSRM Jacek Sasin. Minister jest na zwolnieniu lekarskim i w poniedziałek ma się spotkać z szefem rządu, a także wziąć udział w spotkaniu przedstawicieli rządu z nauczycielami.

Szef rządu Mateusz Morawiecki w Radiu Wrocław powiedział, że nie było mowy o dymisji minister finansów. Dodał też, że Czerwińska przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim oraz że na poniedziałek jest z nią wstępnie umówiony na kolejne dyskusje.


Informację o rzekomej rezygnacji minister finansów ze stanowiska podał kilka dni temu portal wPolityce.pl. Powołując się na własne źródła, poinformował, że Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem podała się do dymisji, jednak ten jej nie przyjął. Według portalu miało to miejsce kilka dni po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. nowej piątki PiS, m.in. rozszerzenia programu 500+ na pierwsze dziecko, tzw. trzynastej emerytury dla emerytów czy zwolnienia z PIT osób przed 26. rokiem życia, co wiąże się ze znacznie zwiększonymi wydatkami z budżetu 

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

Źródło: Jan Kamieniecki / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze