Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bundesliga wskazała liczbę testów na koronawirua, która umożliwi dokończenie sezonu!

M.N. 17:17 23 kwietnia 2020
/ twitter.com/FCBayern
Władze niemieckiej ligi obliczyły, że do dokończenia Bundesligi potrzebnych będzie 25 tys. testów na koronawirusa SARS-CoV-2. To koszt ok. 2,5 mln euro - podał zazwyczaj dobrze poinformowany dziennik "Bild". Decyzje, kiedy i jak wznowić sezon, mają zapaść w najbliższych dniach.

Jak podała gazeta "Bild", powołując się na powstały na polecenie władz niemieckiej ligi (DFL) dokument, sezon miałby trwać jeszcze 10 tygodni. W tym czasie byłaby potrzeba wykonania w klubach, w tym u piłkarzy, ok. 21,6 tys. testów na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Liga chce być jednak zabezpieczona i ma zamówić ich 25 tys.

 

Jeden taki test kosztuje między 60 a 150 euro. Każdy klub ma zostać przypisany do innego laboratorium na terenie Niemiec. Cały koszt takiej operacji obliczono na 2,5 mln euro.

To wzbudza wiele wątpliwości, ale DFL zapewnia społeczeństwo, że koszty wznowienia rozgrywek nie zostaną poniesione przez budżet państwa, a ich własny. 

- Dodatkowo nie będziemy w żaden sposób obciążać laboratoriów, które będą badały próbki osób podejrzanych o zakażenie lub leżących w szpitalach. Nie chcemy wpływać na szybkość stawiania diagnozy u innych obywateli - napisano w dokumencie.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze