Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bundesliga: Kownacki chwalony przez Niemców

ASy 19:05 26 września 2020
Kownacki wcześniej grał w Lechu Poznańfot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER
Polski napastnik Dawid Kownacki w meczu Bundesligi Fortuny Dusseldorf z Wuerzburgerem Kickers w 73. minucie zmienił Kenana Karamana i zdobył bramkę dla swojego klubu.

Były zawodnik Lechu Poznań został przez to doceniony przez  niemiecki dziennik "Rheinische Post", gdzie przyznano mu maksymalną notę "1" w skali od 1 do 6, gdzie "1" oznacza "klasę światową", a "6" to występ poniżej krytyki.

"Od 73. minuty świętował swój powrót po koronawirusie. Wszedł w mecz z wielkim zaangażowaniem i zdobył decydującą bramkę. W samej końcówce bardzo dobrze wspierał defensywę" - podkreślono w nocie.

Spośród piłkarzy Fortuny maksymalnie oceniono jeszcze tylko jednego zawodnika - bramkarza Floriana Kastenmeiera.

Kownacki dostał wysoką ocenę także od statystycznego portalu "SofaScore". W skali od 1 do 10, gdzie maksymalna ocena to "10", Polak otrzymał "7.4". Wyższe noty otrzymali jedynie boczny obrońca Matthiasc Zimmermann ("7.5") oraz wspomniany Kastenmeier ("8.7").

W sierpniu Polak zakaził się koronawirusem, przez co do treningów wrócił dopiero na początku września. Tym bardziej 15 minut, które zostało mu przeznaczone w zastępstwie za Karamana, piłkarz wykorzystał w stu procentach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze