Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Budka żąda "natychmiastowych wyjaśnień" w sprawie działań policji wobec nielegalnego zgromadzenia

JJ 20:59 16 maja 2020
Youtube
– Gdy władza boi się przegranej, stosuje metody siłowe- napisał na Twitterze lider PO Borys Budka odnosząc się do działań policji na dzisiejszym proteście w stolicy.

W Warszawie odbyło się dziś kolejne nielegalne zgromadzenie nazwane „strajkiem przedsiębiorców”. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć gazu łzawiącego, gdy demonstranci nie zastosowali się do polecenia policji, która nakazała uczestnikom rozejść się.

 

W Polsce trwa zakaz zgromadzeń związany z panującą epidemią koronawirusa. Mimo to, tak jak w poprzednią sobotę, w Warszawie odbył się tzw. strajk przedsiębiorców. Policjanci przypominali uczestnikom o zakazie zgromadzeń. Ostatecznie otoczyli demonstrantów kordonem i zaczęli legitymować.

 

– Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu"-pisała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

 

– Niestety pomimo obowiązującego zakazu zgromadzeń, na Placu Zamkowym w Warszawie zebrali się protestujący. Policjanci do uczestników kierowali komunikaty o zachowanie zgodne z prawem- podawała KSP na początku protestu.

 

– Kolejne osoby są zatrzymywane prewencyjnie. W trakcie działania nadawane są kuminikaty kierowane także do osób posiadających immunitet, dziennikarzy oraz kobiet w ciąży. Jeden z senatorów wszedł do radiowozu i nie chce go opuścić- informowała dalej policja.

 

Zgoła inną wersję przedstawiał senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury, który brał udział w manifestacji. Miał stanąć w obronie jednego z jej uczestników. Później jednak polityk sam przyznał, że okupuje radiowóz.

 

Do sprawy odniósł się na Twitterze przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Polityk zapowiedział, że będzie żądał „natychmiastowych wyjaśnień” od szefa MSWiA.

 

– Jako szef Klubu Koalicji Obywatelskiej będę żądał natychmiastowych wyjaśnień od ministra Kamińskiego i szefa stołecznej policji ws. użycia siły wobec demonstrujących w Warszawie i bezprawnego zatrzymania senatora @jacek_bury. Gdy władza boi się przegranej, stosuje metody siłowe- napisał.

 

 

 

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze