Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Budka: składamy wniosek o wotum nieufności dla Jacka Sasina

A.N. 12:06 8 maja 2020
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Klub Koalicji Obywatelskiej złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności dla wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina - poinformował w piątek lider PO Borys Budka. W jego ocenie Sasin, przygotowując wybory prezydenckie, naraził skarb państwa na olbrzymie straty.
"Rozpoczynamy dziś proces politycznego rozliczania tych, którzy są odpowiedzialni za kompromitację, jeśli chodzi o wybory prezydenckie" - oświadczył w piątek lider Platformy na piątkowej konferencji prasowej.

Poinformował, że klub KO złoży wniosek o odwołanie Jacka Sasina w funkcji wicepremiera i ministra aktywów państwowych. "Dajemy jednocześnie szansę panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, by wyszedł z tej sprawy z twarzą i by zdymisjonował pana Sasina zanim dojdzie do skutku ta debata (nad jego odwołaniem - PAP)" - zaznaczył Budka.

Przypomniał też deklarację Jacka Sasina, że sam poda się do dymisji, jeżeli wybory prezydenckie nie odbędą się w maju. "Dzisiaj jest czas na polityczną odpowiedzialność" - zaznaczył Budka.

Ocenił też, że zapowiedzi majowych wyborów były "wielkim oszustwem i mistyfikacją". "Pan wicepremier Sasin, osoba która zapewniała Polaków, że wybory da się przeprowadzić, naraziła Skarb Państwa na olbrzymie straty" - uznał Budka.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze