Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Budka pytany o program 500 plus przekonuje: "to nasza zasługa!". Sasin szybko sprowadził go na ziemię

am 21:08 1 października 2019
Telewizja Republika
Trwa debata przedwyborcza, w której udział biorą przedstawiciele pięciu zarejestrowanych komitetów wyborczych. Jedno z pytań dotyczyło programu 500 plus oraz tego, czy konkretni reprezentanci są za jego utrzymaniem. Twarz PO-KO Borys Budka przekonywał, że w zasadzie program to zasługa… PO!

Dziękuję, że mogę się spotkać po kilku latach nieobecności w tej telewizji. Chcę podkreślić, że nic, co nie zostało dane nie zostanie zabrane. Od samego początku posłowie PO zgłaszali postulat i głosowaliśmy nad naszą poprawką żeby żadne z dzieci nie było wykluczone – rozpoczął Budka.

Dodał ponadto, że to politycy PO postulowali za utrzymaniem 13. emerytury. Wskazał, że program 500 plus to nic innego jak zasługa Platformy.

Zostawiliśmy Polskę w bardzo dobrym stanie. Przeprowadziliśmy Polskę suchą nogą przez kryzys gospodarczy. [...] Dzięki rządom PO-PSL można było wprowadzić program 500 plus – mówił Budka.

Jacek Sasin, również pytany o politykę rodzinną, szybko ostudził zapędy posła Budkę.

Za rządów poprzedników z PO-PSL wiele polskich rodzin tkwiło w ubóstwie, a dzietność była na niskim, spadającym z roku na rok poziomie. Zdecydowaliśmy że wsparcie rodzin jest priorytetem. Program „Rodzina 500 plus” zwrócił Polakom godność. Zlikwidował hańbę III RP, jaką były głodne dzieci. Nie wierzcie zapewnieniem konkurentów, że program utrzymają, od początku krytykowali ten program – odparł.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze