Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brutalny atak „piewców miłości i tolerancji” na Magdalenę Ogórek. Zieliński: pierwsi świadkowie odmawiają składania zeznań. Wymiar kary będzie zależał od sądu

pmb 8:03 5 lutego 2019
Fot. Telewizja Republika
– Pierwsi świadkowie odmawiają składania zeznań. Wymiar kary będzie zależał od sądu. (...) To są powtarzalne sytuacje i osoby. Musi być publiczne potępienie takich działań – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który był gościem Ilony Januszewskiej w Telewizji Republika.

Na początku rozmowy prowadząca przytoczyła słowa ministra Brudzińskiego. „Szanowna Pani Redaktor, proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji Policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań”. Sprawę zajścia mającego znamiona linczu skomentował na antenie Telewizji Republika wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

Policja musi działać na podstawie prawa i w granicach prawa. Decyzję o działaniach policji podejmuje dowodzący akcją policyjną. Ocena sytuacji na miejscu, klimat społeczny – te czynniki mają wpływ na decyzję – mówił. – Zostało naruszone prawo Magdaleny Ogórek do swobodnego poruszania się – nie miał wątpliwości wiceminister.

PO i jej głos w sprawie

– Policja będzie reagować odpowiednio do sytuacji. Policja nie może się bać tego, co powinna zrobić. (...) Niezależnie od koloru demonstracji trzeba postępować jednakowo. Zabarwienie polityczne nie ma znaczenia. (...) Chciałbym wyrazić słowa solidarności i empatii w stosunku do Magdaleny Ogórek – podkreślił Jarosław Zieliński.

– Pan poseł Neumann zamiast pomóc w stworzeniu klimatu na brak przyzwolenia na takie działania, zamiast pomóc policji, to ma pretensje o to, że policja prowadzi działania operacyjne – mówił wiceminister. – Pierwsi świadkowie odmawiają składania zeznań. Wymiar kary będzie zależał od sądu. (...) To są powtarzalne sytuacje i osoby. Musi być publiczne potępienie takich działań – nie miał wątpliwości Jarosław Zieliński.

Obdzieranie z godności ludzkiej

Pytam: czy jest zgoda i przyzwolenie na to, by takie działania miały miejsce? Ktoś to organizuje, ktoś to finansuje. To są działania powtarzalne – stwierdził.

Coraz częściej zdarza się w Polsce, że policjanci są obrażani przez demonstrantów, jak pod TVP Info. Chcę podziękować policjantom za zachowanie zimnej krwi. Chciałbym wyrazić solidarność z policjantami, którzy są obrażani przez ludzi (możliwe że byli przez kogoś inspirowani). Każdy ma prawo do godności ludzkiej – zakończył gość programu.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze