Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brazylia: Fale pożarów mogą doprowadzić do zniszczenia jednego z największych cudów natury

D.Z. 11:40 19 września 2020
Pożary. Zagrożona jest natura w Brazylii.Twitter, AJ+ (@ajplus)
Ponad 15 000 pożarów na brazylijskich równinach i mokradłach Pantanal spowodowało w tym roku gigantyczne zniszczenia. Dzika przyroda płaci niezwykle wysoką cenę, zwierzęta giną, ponoszą obrażenia, cierpią z głodu i pragnienia.

W tym roku na brazylijskich mokradłach Pantanal było już ponad 15 000 pożarów, które spowodowały rozległe zniszczenia. To trzykrotność liczby zarejestrowanej w tym samym okresie w 2019 roku, według danych zebranych przez brazylijski Narodowy Instytut Badań Kosmicznych (Inpe).

Brazylijskie Narodowe Centrum Zapobiegania Pożarom Lasów (Prevfogo) szacuje, że w 2020 roku spłonęło 2,9 mln hektarów Pantanalu. W stanach Mato Grosso do Sul i Mato Grosso ogłoszono stan wyjątkowy.

Minister środowiska Ricardo Salles mówi, że pożary urosły do „gigantycznych rozmiarów”.

Pożary lasów często występują naturalnie w porze suchej w Brazylii, ale są one również celowo wywoływane przez farmerów próbujących oczyścić tereny dla bydła.

Tereny Pantanalu są domem dla jaguarów, piranii, kapucynek, zielonych anakond i tysięcy gatunków roślin. Eksperci twierdzą, że nie można jeszcze obliczyć, ile zwierząt zginęło w pożarach, ale obawia się, że straty będą ogromne.

Źródło: twitter, telegraph.co.uk, bbc.ocm

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze