Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO! Wielki sukces akcji "Niepodległą mamy we krwi"

M.N. 21:04 18 listopada 2019
Wikimedia Commons
Ponad 2 tys. litrów krwi zebrano od 1 września do 18 listopada podczas kampanii "Niepodległą mamy we krwi".

W poniedziałek w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca wyniki kampanii organizowanej przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion oraz Wojskowy Instytut Wydawniczy - wydawcę miesięcznika "Polska Zbrojna".

 "To piękna inicjatywa łącząca w sobie szerzenie idei honorowego krwiodawstwa oraz upamiętnianie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest także wyjątkowym hołdem oddanym tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległość ojczyzny. Z radością objąłem tę kampanię swoim patronatem" - napisał w liście do uczestników konferencji szef MON.

W jego ocenie akcja ta skutecznie zachęcała polskie społeczeństwo, w tym szczególnie młodzież, do oddawania krwi. "Oraz była ważnym elementem procesu kształtowania poczucia tożsamości narodowej i identyfikacji z polskimi tradycjami (…) jestem dumny, że w kampanii »Niepodległą mamy we krwi« licznie uczestniczyli przedstawiciele Wojska Polskiego. Swoją postawą potwierdzili, że służą społeczeństwu i doskonale rozumieją szlachetną ideę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi" - podkreślił Mariusz Błaszczak.

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze