Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO! Terytorialsi już po pierwszych szkoleniach!

A.N 15:36 15 grudnia 2019
Egzamin ze strzelania i przejścia pętli taktycznej na poligonie wędrzyńskim zdało 47 żołnierzy z Zachodniopomorskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

W ośmiodniowym szkoleniu wyrównawczym wzięli głównie ochotnicy, którzy byli funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa publicznego. W szkoleniu na poligonie w Wędrzynie w Lubuskiem uczestniczyło 47 żołnierzy.

Ćwiczenia zakończył w piątek tzw. egzamin ze strzelania i przejścia pętli taktycznej.

Jak poinformował rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej Marcin Górka:

Żołnierze najpierw wzięli udział w strzelaniu z otrzymanych przed kilku dniami karabinków MSBS Grot, a następnie musieli zrealizować cały szereg zadań w trakcie wielokilometrowego marszu przez poligon – powiedział.

Natomiast dowódca kompanii szkolenia wyrównawczego, ppor Damian Misterski dodał:

– Przechodząc pętlę taktyczną, żołnierze napotykają zaskakujące ich sytuacje i na podstawie ich reakcji są oceniani przez instruktorów. 

Podczas pętli taktycznej poszczególne sekcje były "atakowane" przez przeciwnika. Zadaniem terytorialsów było tzw. zerwanie kontaktu, czyli bezpieczne odparcie ataku przeciwnika i wycofanie się na z góry upatrzone pozycje. Byli także egzaminowani na strzelnicy, z udzielania pomocy przedmedycznej oraz z przejścia przez rejon skażony.

Terytorialsi powrócili do domów w sobotę, po ośmiodniowym szkoleniu. Dalsze szkolenie ma ich przygotować do pełnienia funkcji instruktorów dla nowo powoływanych żołnierzy w zachodniopomorskiej brygadzie.

W lutym przyszłego roku, podczas ferii zimowych, ma się odbyć pierwsza tzw. szesnastka, czyli 16-dniowe szkolenie podstawowe dla ochotników, którzy nigdy nie mieli do czynienia z wojskiem.

14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej działa od 27 września br. 

Źródło: niezależna.pl/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze