Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bp Milewski w Święto Niepodległości zaapelował o "rewolucję sumień"

K.B. 14:38 11 listopada 2019
Budujmy Polskę w oparciu o poszanowanie prawa naturalnego, prawa Bożego i prowadźmy „rewolucję sumień” – wezwał biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w tamtejszej katedrze w Narodowe Święto Niepodległości.

Mówiąc o potrzebie „rewolucji sumień” bp Milewski cytował m.in. apel, jaki w sierpniu 1980 r. wygłosił do młodzieży akademickiej ówczesny prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, który – jak wspomniał – za kilka miesięcy zostanie ogłoszony błogosławionym. Biskup pomocniczy diecezji płockiej wspomniał przy tym, iż kard. Wyszyński w czasach PRL, w „epoce wojującego ateizmu”, był człowiekiem, „który przeprowadził nas przez czerwone morze komunizmu”.

Nawiązując do znaczenia i historii obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości, bp Milewski przypomniał również postać gen. Emila Augusta Fieldorfa ps. „Nil”, komendanta utworzonej w 1943 r., podczas niemieckiej okupacji Polski i w obliczu groźby okupacji sowieckiej, organizacji NIE, której nazwa wywodzi się od słowa niepodległość.

„Stracony w 1953 r., w pewnym sensie ostatni męczennik za wiarę w hasło niepodległość, którego pamięć dzisiaj przez niektórych jest zakłamywana, gdy odmawia się temu bohaterskiemu generałowi nazwy ulicy w jednym z polskich miast” – powiedział o gen. Fieldorfie bp. Milewski.

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze