Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bp Kaszak apeluje do środowisk LGBT: ​Przestańcie obrażać Maryję

am 8:55 27 sierpnia 2019
Twitter/@JasnaGoraNews
W niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak nawiązał do przypadków wykorzystania wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej podczas manifestacji środowisk LGBT. „Przestańcie obrażać Maryję, to nas bardzo boli” – apelował. Jak mówi „Codziennej” prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS, to jest ciąg ataków na Polskę i obecny prawicowy rząd.

Biskup Kaszak wygłosił homilię podczas wieczornej mszy świętej będącej zakończeniem nowenny poprzedzającej poniedziałkową uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej. Podczas homilii bp Kaszak mówił o niedawnych przypadkach profanacji cudownego od wieków i świętego dla wielu Polaków wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Ocenił, że w tej sprawie nie można milczeć, tylko należy na różne sposoby wyrażać swój sprzeciw oraz podejmować czyny pokutne, by zadośćuczynić Panu Bogu za bluźnierstwa wobec Maryi i jego osoby.

– Zatem pytamy autorów i uczestników ataków na Przenajświętszą Panią: cóż złego zrobiła wam Maryja, za co ją tak straszliwie obrażacie? To nas bardzo boli. Maryja jest matką Boga i naszą ukochaną matką, którą bardzo szanujemy i kochamy – podkreślił bp Kaszak.

Czytaj więcej w dzisiejszym wydaniu "GPC"!

Źródło: GPC

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze