Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bójka KOD z narodowcami. Policja – z własnej inicjatywy – prowadzi czynności

lml 11:27 25 czerwca 2017
policja.pl
"Komenda Miejska Policji w Radomiu z własnej inicjatywy, z urzędu prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie i ustalenie przebiegu zdarzenia, do którego doszło w sobotę na jednej z ulic Radomia. Zdarzenie to zostało uwiecznione na zdjęciach upublicznionych w niektórych mediach. Czynności podjęto, mimo iż do chwili obecnej nikt nie złożył w tej sprawie oficjalnego zawiadomienia" – informuje Policja.

Radomscy policjanci prowadzą czynności w trybie art. 308 kpk w związku z zajściami do jakich doszło w minioną sobotę na ulicy Żeromskiego w Radomiu. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że 24 czerwca około godziny 14. doszło tam do awantury pomiędzy zwolennikami dwóch różnych zgromadzeń.

Policjanci otrzymali wcześniej zgłoszenia dwóch zgromadzeń publicznych, których trasy przemarszu obejmowały ulicę Żeromskiego, jednak ich planowany czas w żaden sposób nie kolidował ze sobą. Pierwsze zaplanowano w godzinach 11:30 – 13:00, zorganizowane przez sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Kolejne zaplanowano w godzinach 14:00 – 16:00, zgłoszone przez osobę prywatną, bez informacji o zaangażowaniu jakiejkolwiek organizacji w przygotowanie zgromadzenia.

Zgromadzenia zaplanowano w celu uczczenia rocznicy wydarzeń z 25 czerwca 1976 roku. Do zabezpieczenia każdego ze zgłoszonych zgromadzeń, - niezależnie od służb ochrony organizatorów - wyznaczone zostały również siły policyjne.

Do zdarzenia opisywanego przez niektóre media doszło ok. godziny 14. Mimo braku oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie policjanci natychmiast rozpoczęli działania, których celem jest ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia, świadków oraz jego uczestników. Funkcjonariusze gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie, który zostanie przekazany prokuraturze celem oceny prawnej.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze