Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bociany czarne na wyciągnięcie ręki, nawet w trakcie lockdownu

AR 13:15 5 listopada 2020
Dzięki projektowi "Bociany czarne online" mieliśmy okazję zajrzeć do gniazdapexels.com
Bocian czarny to gatunek szeroko rozprzestrzeniony, lecz unika kontaktu z człowiekiem. Dzięki projektowi "Bociany czarne online" mieliśmy okazję zajrzeć do gniazda tych skrytych ptaków i obserwować wyprowadzenie udanego lęgu.

Realizowany od 2016 roku projekt edukacyjny Bociany Czarne Online ma odsłonić tajemnice życia tego gatunku. Transmisja online z gniazda bocianów czarnych to wspólny projekt Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Projekt ma dwa etapy – pierwszy to transmisja z gniazda od momentu przylotu dorosłej bocianiej pary do wylotu młodych, drugi zaś to obserwacja dalszych losów bocianów dzięki nadajnikom GPS.

pexelspatriceschoefolt5732539_670_01

W czasie lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa transmisja była dla wielu ludzi jedyną możliwością obcowania z naturą. Obserwatorzy pisali, że działa to na nich jak terapia. Mogli usłyszeć śpiew ptaków, szum lasu i zobaczyć niespodziewane sytuacje na gnieździe. Duże grono fanów, mogło obserwować zachowania bocianiej rodziny, patrzeć jak rodzeństwo wzajemnie o siebie dba, ćwiczy skrzydła i wreszcie pierwszy raz wylatuje z gniazda. Okazało się, że bociany oglądały osoby z Niemiec, Rosji, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, a nawet Brazylii. 


Źródło: Lasy Państwowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze