Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak o WOT: dziękuję za pełną poświęcenia służbę

JK 13:55 27 września 2020
Minister obrony narodowej Mariusz BłaszczakPAP/Piotr Polak
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w niedzielę w Święto Wojsk Obrony Terytorialnej podziękował "wszystkim żołnierzom w oliwkowych beretach za pełną poświęcenia i niezbędną dla bezpieczeństwa Polski służbę".

"Zawsze gotowi, zawsze blisko. Dziś swoje święto obchodzi najmłodszy rodzaj sił zbrojnych - terytorialsi. Dziękuję wszystkim żołnierzom w oliwkowych beretach za pełną poświęcenia i niezbędną dla bezpieczeństwa Polski służbę" - napisał Błaszczak na Twitterze.

MON przypomniał na Twitterze, że Mariusz Błaszczak w 2018 r. ustanowił 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. "To szczególna data w historii Polski, jest symbolicznym początkiem organizowania ruchu oporu przeciwko okupantowi" - zaznaczono.

Resort obrony przy tej okazji podał, że te siły "znajdują się obecnie w jednym z najbardziej dynamicznych okresów tworzenia". "Prawie 4000 ochotników jest w fazie rekrutacji, a kolejny 1000 osób czeka na wystawienie kart powołań. Formacja liczy 26 tys. żołnierzy (w tym 22 tys. to żołnierze-ochotnicy)" - przypomniał resort.

Podczas obchodów święta minister Błaszczak wręczył dowódcy WOT pierwszą odznakę pamiątkową. "Odznaka jest znakiem dziedziczonej i kultywowanej tradycji żołnierzy AK. Powstała na bazie krzyża kawalerskiego" - podkreślił MON.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze