Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak o awarii "Czajki": mamy do czynienia z dużym zagrożeniem dla ekologii

AN 9:31 8 września 2020
Mariusz Błaszczak rozmawia z żołnierzami urządzającymi przeprawę.Twitter/@MON_GOV_PL
We wtorek rozpoczęła się budowa mostu pontonowego na Wiśle, który będzie podtrzymywać alternatywny kolektor odprowadzający ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka". Podobnie jak przed rokiem – most będzie gotowy w ciągu trzech dni, a jego łączna długość wyniesie ok. 250 metrów

Wojsko Polskie pomaga ograniczyć skutki ponownej awarii kolektorów ściekowych m. st. Warszawy. 

Rzecznik Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak poinformował, że przeprawę na Wiśle wybudują wojskowi z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia. 

W poniedziałek na miejscu budowy odbyła się konferencja prasowa. Wziął w niej udział szef MON Mariusz Błaszczak, który zapewniał o pomocy Wojska Polskiego, które wesprze działania mające na celu opanowanie sytuacji związanej z awarią.

– Rozpoczął proces budowy mostu. Chciałbym podkreślić wielki profesjonalizm i zaangażowanie żołnierzy. W budowie mostu uczestniczą dwie jednostki wojskowe. – powiedział minister Błaszczak.

– Wojsko Polskie zawsze jest gotowe do niesienia pomocy. Mamy doczynienia z dużym zagrożeniem dla ekologii. – zauważył szef resortu obrony. 

W budowę mostu pontonowego zaangażowanych będzie około 200 żołnierzy i 130 jednostek sprzętu. Podobnie jak przed rokiem – most będzie gotowy w ciągu trzech dni, a jego łączna długość wyniesie ok. 250 metrów

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze