Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak na WAT: Coraz więcej studentów i podchorążych studiuje właśnie tu

D.Z. 10:24 1 października 2020
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.PAP
Mamy cały ciąg nauczania, który związany jest z przygotowaniem wysokiej klasy specjalistów dla wojsk obrony cyberprzestrzeni - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak podczas inauguracji roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej.
- Wojskowa Akademia Techniczna rozwija się. Coraz więcej studentów i podchorążych studiuje właśnie tu, w tej warszawskiej uczelni" - mówił Błaszczak podczas czwartkowej uroczystości.

Szef MON podkreślił, że w czwartek studia rozpoczyna ponad 850 podchorążych WAT na kierunkach, przeznaczonych dla żołnierzy. Poinformował też, że w tym roku promocje na tej uczelni, po zakończeniu pięcioletnich studiów, otrzymało 244 podchorążych. "Te liczby niech pokażą, niech udowodnią, jak rozwija się Wojsko Polskie, jak rozwija się WAT" - ocenił.

Błaszczak podkreślił, że flagowymi kierunkami na WAT są kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Przypomniał, że pięć lat temu, kiedy rozpoczęto nauczanie na tym kierunku, na WAT było 15 miejsc przeznaczonych dla podchorążych. W tym roku jest to już 116.

- Jeżeli do tego dodamy wojskowe ogólnokształcące liceum informatyczne (...), jeżeli dodamy do tego sytemu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to mamy cały ciąg nauczania, który związany jest z przygotowaniem wysokiej klasy specjalistów do tego, żeby oni w ramach wojsk obrony cyberprzestrzeni dbali o bezpieczeństwo naszej ojczyzny  - powiedział Błaszczak.

Podkreślił też, że takie "budowanie kadr" jest odpowiedzią na cyberataki, które są "wyzwaniem XXI wieku"

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze