Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak do żołnierzy WOT: Dzięki Wam Polska jest bezpieczna

A.N 16:59 8 grudnia 2019
Flickr
Szef MON, Mariusz Błaszczak, przyjął przysięgę od żołnierzy drugiej Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu Polska jest bezpieczna. Wojska Obrony Terytorialnej rozwijają się. Chciałbym podziękować Wam za to, że zdecydowaliście się na wstąpienie do tej służby – zwrócił się do terytorialsów Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak podziękował za to, że Wojska Obrony Terytorialnej wspierają wojska operacyjne w obronie wschodniej flanki NATO.

– Bardzo się cieszę z tego, że tak dobrze współpracujecie z pułkiem rozpoznawczym, z żołnierzami 18. Dywizji Zmechanizowanej oraz ze Strażą Graniczną - mówił szef MON

Minister zapewnił, że  rząd nie szczędzi wysiłków, by Wojsko Polskie było jak najlepiej wyposażone i by relacje sojusznicze w ramach NATO były jak najsilniejsze. Pogratulował także dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generałowi Wiesławowi Kukule za to, że dba o rozwój tych wojsk.

Podczas uroczystości obecny był także wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który wskazał, że obronność Polski bazuje na dwóch filarach.

–Pierwszym jest Sojusz Północnoatlantycki, drugi to silna polska armia. Zdaniem wicepremiera Jacka Sasina, te dwa filary muszą być komplementarne. "Jak powiedział mi niedawno jeden z generałów Wojska Polskiego, nasze sojusze są na tyle mocne, na ile sami dysponujemy własnymi silnymi siłami zbrojnymi – mówił Jacek Sasin.

Wojska Obrony Terytorialnej w całej Polsce liczą dziś 24 tysiące żołnierzy.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze