Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bielan: Schetyna ma zbudować koalicję rządową, a nie jest w stanie zbudować wspólnych list opozycji

PR 11:05 15 lipca 2019
twitter
- Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna chce być premierem, ma zbudować koalicję rządową, a nie jest w stanie zbudować wspólnych list opozycji w wyborach, ani przedstawić programu, pod którym mogłyby się podpisać wszystkie partie opozycyjne - powiedział europoseł PiS Adam Bielan.

Adam Bielan goszcząc w TVP1 podkreślił - w odniesieniu do weekendowej konwencji Koalicji Obywatelskiej - że w interesie Schetyny byłoby "zbudowanie jak najszerszej koalicji", co dawałoby "jakieś szanse nawiązania rywalizacji" z partią rządzącą. A to, liderowi PO wcale się nie udaje.

- Chce być premierem, ma zbudować koalicję rządową, a nie jest w stanie zbudować wspólnych list opozycji w wyborach ani przedstawić programu, pod którym mogłyby się podpisać wszystkie partie opozycyjne - powiedział o schetynie Adam Bielan.

- Widać, że w opozycji mamy olbrzymią różnicę zdań - dodał.

- Przewodniczący PO postuluje o jakąś określoną sytuację w służbie zdrowia i zupełnie abstrahuje od tego, że przez 8 lat rządził również w dziedzinie ochrony zdrowia i żadnego z tych pomysłów nie zrealizował - mówił Bielan.

Europoseł zastanawiał się także nad wiarygodnością partii, podając za przykład program 500+, o którym najpierw mówiono, że nie ma na niego pieniędzy a teraz deklarowana jest chęc jego utrzymania.

Bielan ocenił także, iż "wielu liderów opozycji (...) nie myśli już teraz o przejęciu władzy, tylko o tym, co zrobić, żeby zachować jak największe wpływy w opozycji w kolejnej kadencji".

 

Czytaj także:

„Trochę paździerzowo i przaśnie wygląda Platforma a oni byli partią intelektualistów” Ciekawa analiza działań Grzegorza Schetyny

Sobotnie harce i walka o głosy! Grabiec i Arłukowicz w akcji. Internauci bezlitośni... [WIDEO]

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze