Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będzie zimno, śnieżnie i ślisko. IMGW wydał ostrzeżenia dla znacznych obszarów Polski

ajg 17:26 18 marca 2021
Na drogach mogą panować trudne warunkiFot. PAP/Darek Delmanowicz
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed oblodzeniem na południu, w centrum oraz na północy i północnym wschodzie kraju, a także przed opadami śniegu w województwach dolnośląskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenia pierwszego i najniższego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw warmińsko-mazurskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a także dla północnej i centralnej części województwa podlaskiego, północnej i zachodniej części województwa mazowieckiego oraz dla powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego w województwie pomorskim.

Instytut prognozuje tam zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu, które będzie powodowało ich oblodzenie. Temperatura minimalna przy gruncie na północnym wschodzie kraju może sięgać -8 st. C, a na południu i południowym wschodzie -16 st. C.

Z kolei w województwach dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu, który będzie powodował miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze