Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Beata Mazurek pyta: Czy UE weźmie pod uwagę postulaty Polski dot. zniesienia niektórych ograniczeń wynikających z obecnie stosowanych przepisów UE?

13:48 5 maja 2020
/ wiget/freeimages.com
Kryzys spowodowany Covid-19 w sposób bezprecedensowy wpłynął na gospodarkę światową i europejską. Skali jego ostatecznych i negatywnych skutków na dzień dzisiejszy nie można określić. Jako członek Komisji IMCO PE, odnotowuję działania Komisji Europejskiej w zakresie wytycznych dla państw członkowskich związanych z pandemią. Wg danych państw unijnych i raportów KE, jedną z bardziej poszkodowanych dziedzin gospodarki UE jest sektor transportu, w tym rynek transportu drogowego, który odgrywa szczególną rolę dla utrzymania łańcucha dostaw towarów w UE - pisze w liście do Komisarz Adiny-Ioana Valeany Beata Mazurek, MEP. Poniżej publikujemy całość pisma.

"Kryzys spowodowany Covid-19 w sposób bezprecedensowy wpłynął na gospodarkę światową i europejską. Skali jego ostatecznych i negatywnych skutków na dzień dzisiejszy nie można określić. Jako członek Komisji IMCO PE, odnotowuję działania Komisji Europejskiej w zakresie wytycznych dla państw członkowskich związanych z pandemią. Wg danych państw unijnych i raportów KE, jedną z bardziej poszkodowanych dziedzin gospodarki UE jest sektor transportu, w tym rynek transportu drogowego, który odgrywa szczególną rolę dla utrzymania łańcucha dostaw towarów w UE.

Rząd Polski wraz innymi państwami UE od wielu miesięcy apeluje na poziomie wszystkich instytucji unijnych o sprawiedliwe i nieprotekcjonistyczne podejście do propozycji uregulowań objętych tzw. Pakietem Mobilności. Dlatego też proszę Panią Komisarz o odpowiedź na następujące pytania:

- czy UE weźmie pod uwagę postulaty Polski dot. zniesienia niektórych ograniczeń wynikających z obecnie stosowanych przepisów UE, takich jak kabotaż, zakaz odbioru regularnego odpoczynku przez kierowcę w kabinie, itp.?

 

- czy planowane jest stworzenie Europejskiego Funduszu Solidarnościowego na rzecz transportu drogowego? Jeśli tak to kiedy?

 

- czy UE bierze pod uwagę odroczenie prac nad Pakietem Mobilności I, i przeprowadzenie oceny skutków Covid-19 na sektor transportu drogowego w kontekście dalszych prac legislacyjnych?

 

Z poważaniem

MEP Beata Mazurek"

Źródło: materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze