Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bankowość internetowa pomoże w składaniu wniosków o 500 zł na dziecko

Poz 13:35 12 lutego 2016
Wiceminister Bartosz MarczukTelewizja Republika
Dzięki porozumieniu między Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a bankami prowadzącymi konta internetowe, powstanie możliwość składania wniosków o 500 zł za pomocą panelu w koncie internetowym.

Jak zapewnia wiceminister resortu zajmującego się ustawą "Rodzina 500 plus” Bartosz Marczuk, już niedługo nastąpi podpisanie porozumienia między ministerstwem, a bankami. Składanie wniosków za pomocą konta internetowego ma ułatwić zdobycie świadczeń, a także pozwoli na ograniczenie biurokracji związanej z prowadzeniem wypłat. Marczuk podkreślił, że dziś w bankowości internetowej korzystają głównie ludzie młodzi, będący w wieku prokreacyjnym.

Po wstępnych rozmowach ustalono, że w każdej z wersji internetowej bankowości, pojawi się zakładka "Rodzina 500 plus”. Korzystając z tego narzędzia, rodzic będzie mógł zarejestrować w programie informacje o swojej rodzinie, w tym posiadanej liczbie dzieci. W przypadku chęci otrzymania wsparcia już na pierwsze dziecko, wnioskodawca będzie musiał także zadeklarować swoje dochody. Dzięki identyfikacji przeprowadzonej przez banki, wnioskodawcy nie będą musieli składać już żadnych wizyt w jakimkolwiek urzędzie. Pozwoli to na zmniejszenie biurokracji, a także zaoszczędzi czas rodzicom.

Jeśli ktoś nie posiada konta bankowego w wydaniu internetowym, wniosek o świadczenie w wysokości 500 zł będzie mógł złożyć za pomocą ministerialnego portalu https://empatia.mpips.gov.pl/, a także w lokalnym urzędzie. 

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze