Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Awaria "Czajki". Warszawa dostanie nieodpłatnie rurociągi

JK 10:34 3 września 2020
Przygotowania do budowy rurociągu zastępczego w stolicy, który został ułożony na budowanym moście pontonowym w 2019 roku.PAP, autor Tomasz Gzell
Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk polecił prezesowi Wód Polskich Przemysławowi Dacy nieodpłatnie przekazać władzom Warszawy rurociągi, które w zeszłym roku służyły do wybudowania awaryjnego przesyłu - poinformował w czwartek resort.

Powodem decyzji jest obawa przed przedłużeniem się procedur sprzedaży i potrzeba ratowania Wisły zagrożonej prowadzonym zrzutem ścieków do rzeki.

W związku z tym, że procedury sprzedaży mogłyby się przedłużać, minister Marek Gróbarczyk polecił prezesowi Wód Polskich nieodpłatnie przekazać władzom stolicy rurociągi, które w zeszłym roku służyły do wybudowania awaryjnego rozwiązania. Trzeba jak najszybciej ratować Wisłę - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę. We wtorek w kancelarii premiera odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego. Po jego zakończeniu szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził, że zapadła decyzja, iż wojsko zbuduje tymczasowy most pontonowy na Wiśle, który - podobnie jak przy zeszłorocznej awarii - będzie podtrzymywał alternatywny rurociąg odprowadzający ścieki do "Czajki".

Źródło: MGiŻŚ

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze