Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Atak na biuro posła PiS. Ktoś strzelał z broni śrutowej w okno

AS 18:16 4 maja 2020
Telewizja Republika
Nieznany sprawca uszkodził szyby w biurze poselskim Jana Mosińskiego w Lesznie (woj. wielkopolskie). Według parlamentarzysty PiS najprawdopodobniej ktoś ostrzelał z broni śrutowej okno, za którym wywieszony był plakat wyborczy prezydenta Dudy.

oseł PiS Jan Mosiński przekazał w poniedziałek PAP, że ktoś uszkodził szyby w jego biurze poselskim znajdującym się w centrum Leszna. "Z informacji, jaką otrzymałem rano, wynika, że ktoś strzelał z broni śrutowej, uszkadzając szybę. Tam był też plakat pana prezydenta Dudy (...) Raczej ktoś chciał zniszczyć plakat z wizerunkiem pana prezydenta" – powiedział.

 

Ocenił, że uszkodzenia szyby wskazują na użycie broni śrutowej. "Tak to wygląda. To jest okrągła dziura z promienistym rozpryskiem dookoła. Nikt kamyczkiem nie rzuci z taką siłą z poziomu ziemi na pierwsze piętro (…) Moje biuro mieści się na pierwszym piętrze, więc ktoś musiał celować z zamierzonym celem. To nie jest jakiś szczeniacki wybryk, tak sądzę, tylko czyjeś zaplanowane działanie" - zaznaczył poseł.

 

Oficer prasowy policji w Lesznie asp. sztab. Monika Żymełka podkreśliła w rozmowie z PAP, że na razie nie wiadomo, czy biuro poselskie faktycznie zostało ostrzelane. "Będziemy to sprawdzać. Policjanci przeprowadzają oględziny. Na razie nie znaleźli żadnego kamienia, łuski czy czegoś podobnego" – zaznaczyła.

 

"W jednym z budynków w centrum Leszna, gdzie m.in. znajduje się biuro poselskie, za szybami zostały wywieszone plakaty wyborcze. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że w okresie długiego weekendu dwie z szyb zostały uszkodzone" – powiedziała.

 

Prowadzone przez policję postępowanie dotyczy uszkodzenia mienia. Straty wyceniono na 600 zł. "Trudno na tę chwilę cokolwiek powiedzieć, bo właśnie trwają oględziny policyjne. Funkcjonariusze są na miejscu i ustalają co tam właściwie się wydarzyło, jakie były okoliczności" – zaznaczyła

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze