Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Anuszkiewicz: Wszystkich Świętych to święto życia

A.N 8:38 31 października 2019
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w porannym paśmie Telewizji Republika był ksiądz Adam Anuszkiewicz, egzorcysta, kapelan Zakładu Poprawczego w Białymstoku.

31 października to dzień, w którym w kręgu kultury anglosaskiej obchodzony jest zwyczaj Halloween. Pod wpływem komercjalizacji staje się coraz bardziej popularny także w Polsce. O zagrożeniach, jakie niesie mówił gość Telewizji Republika ksiądz Adam Anuszkiewicz:

– Kultura anglosaska odrzuciła kult świętych i zainspirowała się duchowością, która jest upiorna i wroga człowiekowi, gdzie człowiek jest narażony na niebezpieczeństwa.  Nasza duchowość to natomiast duchowość radości, bożej opiekuńczości i wiecznego szczęścia. – podkreślał

– Jesteśmy narażeni na to co płynie z Zachodu przez napór komercyjny – dodał

 Ksiądz Anuszkiewicz wskazywał, że potrzebne jest zaproponowanie alternatywy dla wzorców napływających z zewnątrz:

– Wszystkich Świętych jest bardzo refleksyjne i duchowe.  To czas myślenia o przyszłości, ale też o tym co było. W konfrontacji z naporem Halloween to świętowanie wieczoru Wszystkich Świętych powinno być alternatywą. Nie można tylko zakazywać, trzeba dać coś w zamian. – powiedział.

– Wszystkich Świętych to święto życia – dodał 

Duchowny odniósł się także do informacji płynących z Synodu Amazońskiego: 

– Staram się modlić i czekać co będzie dalej. Kocioł nie raz przechodził różne zakręty i ufam ze Jezus jest większy. Człowiek jest grzeszny, ale Bóg jest święty. Staram się żyć nadzieją i robić swoje. – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze