Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Antoni Macierewicz: Nie byłoby ataku na Polskę, gdyby nie sojusz sowiecko-niemiecki

PR 14:20 1 września 2018
Telewizja Republika
Szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz był dziś gościem Polskiego Radia 24. Jako członek prowadzonej tam debaty, z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej przypomniał bardzo ważne fakty. – Nie zrozumiemy konsekwencji 1 września, jeżeli zapomnimy powiedzieć o sprawie najważniejszej. Nie byłoby ataku Niemiec na Polskę, gdyby nie sojusz sowiecko-niemiecki – podkreślił były szef MON.

 

Antoni Macierewicz, podkreślił dziś w Polskim Radiu 24, że nie byłoby ataku na Polskę, gdyby nie sojusz sowiecko-niemiecki.

- Nie byłoby ataku Niemiec na Polskę, gdyby nie sojusz sowiecko-niemiecki Rola inspirująca do zgładzenia państwa polskiego leżała po stronie Stalina – powiedział Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz podkreślił, że sowiecka inspiracja wydarzeń z 1939 roku jest ciągle spychana na margines i prowadzi do niezrozumienia sytuacji geopolitycznej Polski.

– Powoduje to również niezrozumienie skali zniszczenia ducha narodowego przez sowietów. Już blisko 80 lat temu mówiono, że Niemcy są w stanie zniszczyć substancję materialną polskiego państwa, ale nie są zdolni do unicestwienia polskiego ducha. Natomiast na tej drugiej kwestii koncentrowali się właśnie sowieci. Jednak pod względem ogromu morderstw i zniszczeń materialnych nie ustępowali swoim sojusznikom – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze