Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Anna Czabańska wraca do Polskiego Radia. Została przywrócona wyrokiem sądu

kg 13:57 6 sierpnia 2016
flickr/grotos/CC BY 2.0
Anna Czabańska, żona przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, wróciła do pracy w Polskim Radiu. Część mediów i polityków opozycji zaczęło się w tym doszukiwać nepotyzmu. W związku z doniesieniami medialnymi, rzecznik prasowy Polskiego Radia wydał specjalne oświadczenie, w którym jasno stwierdził, że "Anna Czabańska została przywrócona do pracy w Polskim Radiu prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego z dnia 23 czerwca 2016 r".

Treść pełnego oświadczenia Polskiego Radia:

W związku z pojawiającymi się komentarzami dotyczącymi powrotu do pracy w Polskim Radiu Anny Czabańskiej, Polskie Radio oświadcza, że Pani Anna Czabańska została przywrócona do pracy w Polskim Radiu prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego z dnia 23 czerwca 2016 r.

Obecny Zarząd Polskiego Radia respektuje już drugi wyrok w sprawie Anny Czabańskiej wydany przez Sąd Rejonowy, albowiem pani Czabańska po pierwszym wyroku w 2012 r. przywracającym ją do pracy niemal natychmiast otrzymała od Zarządu Polskiego Radia pełniącego funkcję w roku 2012 kolejne, wypowiedzenie zmieniające do umowy o pracę.

Z uwagi na fakt, że wspomniane wypowiedzenie zmieniające zakładało, że Anna Czabańska (osoba z tytułem naukowym doktora, z wykształceniem i doświadczeniem dziennikarskim oraz menedżerskim) miała pracować jako specjalista w archiwum, z zakresem obowiązków polegającym na segregowaniu dokumentów, nie zostało przez nią przyjęte.

Kolejne postępowanie sądowe wykazało w oczywisty sposób, że działania Zarządu Polskiego Radia w roku 2012 miało na celu wyłącznie niewykonanie poprzedniego wyroku i zmierzało tylko do tego, by p. Anna Czabańska nie przystąpiła do pracy.

Ostatecznie, Sąd po raz drugi przywrócił ją do pracy w Polskim Radiu wyrokiem z 23.06.2016r.

Źródło: polskieradio.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze