Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Anita Włodarczyk otrzyma złoty medal za MŚ 2013! Rosjanka była na dopingu

M.N. 21:57 1 lutego 2019
TWITTER/TVP Sport
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uznał apelację światowej federacji lekkoatletycznej (IAAF) i zawiesił za doping 12 Rosjan. Wśród zdyskwalifikowanych znalazła się złota młociarka mistrzostw świata w Moskwie z 2013 roku Tatiana Łysenko. To oznacza, że złoty medal trafi do Anity Włodarczyk.

Wśród zdyskwalifikowanych znalazł się m.in. mistrz olimpijski z Londynu w skoku wzwyż Iwan Uchow. Zarówno on, mający w dorobku trzy medale halowych mistrzostw świata, jak i brązowa medalistka igrzysk z Londynu oraz mistrzyni globu z 2013 roku w skoku wzwyż Swietłana Szkolina zostali zawieszeni na cztery lata i unieważniono ich wyniki z okresu 16 lipca 2012 – 31 lipca 2015 roku. Oznacza to, że oboje stracą m.in. swoje olimpijskie krążki. Najsurowszą karę – osiem lat zawieszenia – nałożono na młociarki Tatianę Łysenko oraz Gulfiję Agafonową-Chanafajewą, które po raz drugi zostały przyłapane na stosowaniu niedozwolonych środków. 

W przypadku Łysenko piątkowa decyzja unieważnia jej wyniki od 16 lipca 2012 do 2 lipca 2016 roku. W związku z tym zostanie pozbawiona złota MŚ z 2013 roku. Druga była wówczas Anita Włodarczyk. 

Źródło: tvp.info, IAR, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze